contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

ÅRSLISTER

Folkemusikkutgjevingar 2017

Folkemusikk No

Er det ei utgjeving som ikkje er med?
Send oss ein e-post på info@folkorg.no, så får vi lagt ho til!

Bilete: Gard Nergaard & Michael Smith Krumins på Folkelarm 2017. (Foto: Audun Stokke Hole)

  1. Danse-Mari – Synnøve S. Bjørset
  2. Kvellevo – Fotefar
  3. Den Heidenske – Sigrid Moldestad
  4. Gamle Marit – Firo
  5. Ti på taket – Irene Tillung & Ti på taket
  6. Kølkjørarvise – Hulbækmo & Jacobsen familieorkester
  7. Reinlender etter Ola Kampen – Sandum Trio
  8. Ola Ola – Kari Røynlid & Mari Ormberg
  9. Den faan spelte i Skjeftåsen – Ole Nilssen
  10. Plan B – Ingvild Blæsterdalen Trio
  11. So ven ein draum – Ugagn
  12. Springdans etter Tor Lohne – Ånon Egeland & Mikael Marin
  13. Reinlendar i myggnetting – Gard Nergaard & Michael Krumins
  14. Maisong – Gabriel Fliflet
  15. Memuruhallingen – Aslak Brimi
  16. Jeg Gikk Meg Ut – Doggerland          
  17. Tullar-Margit – Anne Hytta
  18. Ro, ro til fiskeskjær – Camilla Granlien med band
  19. Nordafjells/Liti Kjersti – Ferd/Music Without Borders
  20. Fossegangar – Erlend Viken Trio
  21. Leken hass Stigers-Jørn, pols – Jens Nyplass
  22. Gånglåt efter A.G. Jernberg och Daniel Skärberg – Duo Fjerdingøy & Andersson
  23. Reinlender etter John Øvreide – Britt Pernille Frøholm
  24. Knut og Edvard – Unni Boksasp Ensemble
  25. Ingenmannsland – Erlend Apneseth
  26. Springar Etter Håvard Gibøen – Mattis Kleppen
  27. BRIMI – III. Lyrisk masurka – Henning Sommerro
  28. Gammel-Eirik hallingen – Vegar Vårdal
  29. Voggevise – Ljom
  30. Vriompeisen – Vrang
  31. Eftestøl – Vegar Vårdal
  32. Reitanspringar – Leif Rygg
  33. Ball i Ottadalen, reinlender – Sven Nyhus kvintett
  34. Halling nr. 3 – Dag Gården
  35. Ezeyakom – ComboNations
  36. Bumerang – Liv Ulvik
  37. Undergrunn – Erlend Apneseth trio
  38. Hallvor Uvaas frir – Ingebjørg Lognvik Reinholdt
  39. Få ut fingern – JulietNorth
  40. Vråka (polska) – Anders Lillebo
  41. Sumarmorgon, gangar av Eivind Groven – Leif Rygg
  42. Kråkevisa – Sogesong
  43. Jeg ser et lys i Østerland – Kvedarkvintetten
  44. Djeveldans – Martine Kraft
  45. Vals etter mor – Myllargutens gammaldansorkester

Folkemusikkutgjevingar 2015

Folkemusikk No

> LAST NED LISTA I SPOTIFY
> LAST NED LISTA I TIDAL

  1. Bjørn Sigurd Glorvigen: Dovresange - Heilagdagsvandring
  2. Gullberg/Balducci - Liksang
  3. Håkon Thelin - Hymn (2008)
  4. Jo Asgeir Lie - Vårvinden
  5. Fauna Vokalkvintett - Vals etter Marius Nytrøen
  6. Ingfrid Breie Nyhus - Kivlemøyane (springar)
  7. Erik Lukashaugen - Mi hembygds trakt
  8. Grove Horn - Loffervise fra gamle dager
  9. Mari Skeie Ljones - Malekaken detta
  10. Arvvas - Muitomátki/Remembrance
  11. Steinar Strøm - Halling
  12. Annbjørg Lien - Sailor’s Waltz
  13. Anders Larsen og Henning Sommerro - Julpols
  14. Gudbrandsdalen, Slåttar frå Lom - Kjæresten hass Jakup, vals
  15. Fivil - Fivilslåtten
  16. Karl Seglem - Endelaus slette (remix)
  17. Tom Willy Rustad - Nåvåsætermarsjen
  18. Gudbrandsdølenes Spelmannslag - Farvel, banksjefen
  19. Sol i Skuggeskog - Ta handa mi
  20. Einar Mjølsnes - Hatletusken, springar
  21. Diverse artistar, Spelemannsmøte - Siste Leiken Sulhusgubben spella, pols
  22. Sigurd Brokke - Frujorden
  23. Lendmenn - Tradisjonell reinlender
  24. Rustad/Nilssen/Ranøien - Kørsdans etter Halteguten
  25. Sara Fjågesund Aase & Sigurd Telnes - Skuldalsbruri, gangar
  26. Rolf Nylend og Håvard Svendsrud med ensemble - En aften på Erdal, reinlender
  27. Bjørgo & Reistad - Kjør!
  28. Máhte Antte Máhtte/Mathis A. Oskal - Elle Máret
  29. Aastad Bråten - Sumarmorgon
  30. Gard Nergaard - Seint va det om kvelden
  31. Arne Olsen - Springar etter Eivind Spellemann
  32. Susanne Lundeng - Masurka e. Sigurd Rusånes
  33. Monoswezi - Wadadisa
  34. Kristoffer Kleiveland - Springar etter Nils Brakvatne-2
  35. Dreamers’ Circus - Folkrotsvalsen
  36. Sver - Fryd
  37. Slagr - Blinde-Margit
  38. Majorstuen - Hakkespetten (The Woodpecker)
  39. Per Anders Buen Garnås - Den nedstemte springaren
  40. KulokkCall - Hei mærja mi
  41. Linda Gytri Trio - Svarvesol
  42. Friland - Grenseland
  43. Torgrim Sollid m.fl., Østerdalsmusikk - Halling, etter Martinus Amundsen
  44. Andreas Bjørkås Trio - Hoppvals etter Sigurd Aalmen
  45. Camilla Granlien - Kråkevisa
  46. Julestemmer - Juleregle
  47. MAAR - Fannemelsvevet
  48. Sigrid Moldestad - Å kjæraste
  49. Rim - Yrsnö (Berre på Spotify)

 

Utgjevingar som ikkje er i Spotify eller Tidal:
Diverse utøvere - Dåmen etter Vingsand (Ikkje i Spotify eller Tidal)
Nils Økland Band - Kjølvatn (Ikkje i Spotify eller Tidal)
Hallvard T. Bjørgum og Daniel Sandén-Warg - Bjørgumspel vol II. Taddeivs Minne 1 (Ikkje i Spotify eller Tidal)

Er det utgjevingar som ikkje er med?
Send oss ei melding til info@folkemusikk.no

 

TOPPBILETET: Majorstuen. Foto: Marius Beck Dahle

Folkemusikkutgjevingar 2010

Folkemusikk No

> LAST NED SPELELISTA I TIDAL
> LAST NED SPELELISTA I SPOTIFY

 

  1. Henning Gustavsen – Mustaleinen
  2. Sudan Dudan – Hemmelig Luke
  3. Ingvill Marit Buen Garnås & Per Anders Buen Garnås – Frealause Menn
  4. Sigrid Moldestad – Eg Ser Inn I Augo Dine
  5. Jan Beitohaugen Granli – Låtten Hans Andris På Teigen
  6. Jentene I Bergens By & Grandiosa I Kallio / The Girls In The City Of Bergen & Grandiosa In Kallio - Etter Svein P. Eikeland – Geitungen
  7. Benedicte Maurseth – Fylgje
  8. Ingvill Marit Buen Garnås & Per Anders Buen Garnås – Kivlemøyane Etter Håvard Gibøen
  9. Sver – Fossegrimen (Halling Telemark)
  10. Sven Nyhus, Jan Erik Kongshaug Og Åshild Breie Nyhus – Härjedalingen, Pols
  11. Eplemøya Songlag – Vinndans I Jo`Ansjaløen
  12. Majorstuen – Den Skakkjørte
  13. Unni Boksasp Ensemble – Keramello
  14. Sturla Eide – Kaffestuggu
  15. Karl Seglem – Gammal Rørsle
  16. Hauk Buen – Vårlengt
  17. Shira Etana – Freilach
  18. Aasmund Nordstoga – Koleravise
  19. TrondheimSolistene & Gjermund Larsen – DIPLOM - folk suite for fiddle and string orchestra, I. Trad
  20. Sondre Bratland & Annbjørg Lien – Litle Fuglen
  21. Kirsten Bråten Berg – Bendik Og Årolilja
  22. Bengalo – Vandring
  23. Veronica Akselsen – Jag Är På Vandring
  24. Johan Sara Jr. – Bohcco Guolga - Colour Of Reindeers
  25. Ingebjørg Liestøl & Brita Bratland & Talleiv Røysland & Magne Manheim – Folkeviser - Bånsullar: Rosensfolen, Folkevise
  26. Brita Bratland – Kjempevisa: På Dovrefjell I Norge
  27. Gunleik Bondal & Sigurd Frogner – Bøheringen, Springar I Form Etter Einar Løndal
  28. Hallgrim Berg & Erik Røine – Tobakksfjerdingen
  29. Etter'n Guttorm – Katta Satt Bortmed Omn
  30. Veslemøy Fjerdingstad – Sov Nå Søtt -Etter Åsta Fjerdingstad
  31. Annlaug – When I Get Home (Når Eg Kjeme Heim)
  32. Knut Hamre – Springar - Etter Ola Mosfinn - I
  33. Diom De Kossa – Mangahi
  34. Kouame Sereba & Erik Wøllo – Bako
  35. Synnøve S. Bjørset & Åse Teigland & Anne Hytta – Huldretonar Frå Sletterust, Lyarslått - Etter Sigurd Eldegard
  36. Inge Gjevre - Ei ohændog tåmmåltåttknusing

Er det utgjevingar som ikkje er med? 
Send oss ei melding til info@folkorg.no

 

TOPPBILETET: Gjermund Larsen Trio. Foto: Geir Dokken